RANDEVU ALIN
Kozmetik Ürün Çekimi
5 Eylül 2019
Kozmetik Ürün Çekimi

Ürün fotoğrafçılığı son dönemde oldukça popüler olan bir hizmettir ve hemen hemen her sektörde kullanılır. Her türlü ürünün fotoğrafçılığı yapılabilir. Ürün fotoğrafçılığının, kıyafet fotoğrafçılığı, iç giyim fotoğrafçılığı, aksesuar fotoğrafçılığı, kozmetik ürün fotoğrafçılığı ve yemek fotoğrafçılığı gibi daha pek çok çeşidi vardır.

Özellikle instagram platformunda fotoğrafçılık hizmeti çok ön plandadır. Bir ürünün reklamını yapabilmenin en iyi yolu, profesyonel fotoğrafçılıktır. Müşterilere sözlü reklamdan çok görsel reklamı sunmalısınız. Böylece müşterileri daha fazla çekebilirsiniz. Siz de bizim firmamızın fotoğrafçılık hizmetiyle, markanızı çok daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Kozmetik Ürün Fotoğrafçılığı

Kozmetik ürünlerin doğru ve ilgi çekici bir şekilde fotoğraflanması, ürünlerin satışlarını arttırabilir. Parfüm, makyaj malzemeleri, krem ve fırça gibi çeşitli ürünlerin fotoğrafları etkili bir şekilde çekilmelidir. İnsanlar ürünü görünce almak istemelidir. İşte biz size bu hizmeti sağlıyoruz. Alanında uzman fotoğrafçılarımız, markanızın ürünlerinin fotoğraflarını tamamen profesyonel bir şekilde çekiyor ve reklamlarınızda kullanmanızı sağlıyor.

Kozmetik Ürün Fotoğrafçılığında Neler Kullanılır?

Kozmetik ürün fotoğrafçılığında sadece ürünleriniz kullanılmaz. Bir kadın ya da erkek manken de kullanılabilir. Ürününüzün kullanılırken gösterilmesi, reklam açısından daha etkili olabilir. Örneğin, bir kadın ruj sürerken ya da bir erkeğin parfüm sıkarken fotoğraflarını çekerek, ürününüzü daha çekici bir hale getirebiliriz.

Aynı zamanda, fotoğraf çekerken uygun ışık koşulları, rüzgar efekti, yerine göre parlaklık ve matlık, fon renkler ve çeşitli montajlar kullanılır. Kozmetik ürünlerinizin piyasaya şahane bir şekilde tanıtılmasını istiyorsanız bizim firmamızla mutlaka görüşmelisiniz.

Kozmetik Ürünlerini Tanıtmak

Kozmetik ürünlerinizi piyasaya çıkarmadan önce her yönden hazırlamalısınız. Markanız ait sosyal medya hesabınız, internet siteniz ve kataloglarınız olmalıdır. Bizim işimiz sizin ürünlerinizin fotoğrafını çekmektir. Çektiğimiz fotoğrafları, sitenizde, sosyal medya hesabınızda ve kataloglarınızda kullanarak ürünlerinizi şahane bir şekilde tanıtabilirsiniz. Ayrıca, çektiğimiz fotoğrafları, afişlerde, e-ticaret sitenizde ve marka toplantılarınızda kullanabilirsiniz.

Kozmetik Ürün Fotoğrafçılığının Avantajları

Kozmetik ürün fotoğrafçılığı ürünlerinizi güzel bir şekilde tanıtır. Ürünlerinizi tanıtmak haricinde de şu avantajları vardır;

 • Müşterileri satın alma konusunda ikna eder.
 • İnternet sayesinde ürünleriniz tüm dünyada tanınır.
 • Satışlarınız çoğalabilir.
 • Kaliteli fotoğraflar sayesinde reklam kaliteniz de artar.
 • Reklam ve pazarlama geliriniz de artar.

Bunlar kozmetik ürün fotoğrafçılığı hizmetlerimizin avantajları arasında yer alır. Siz de bizim firmamızla, ürünlerinizi en güzel şekilde tanıtabilirsiniz.

Kozmetik Ürün Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?

Kozmetik ürün fotoğrafçılığında en önemli şey sahne dekorudur. Arka planda kullanılan renk ya da desenler, fotoğrafı çok değiştirebilir. Ürünün renklerine göre bir dekor kullanılmalıdır. Ürün çok renkliyse siyah kullanılabilir. Birkaç renkten oluşuyorsa, üründe bulunan bir renk, arka fonda kullanılabilir.

Işık ürünlere doğrudan yansımamalıdır. Doğrudan yansıyan ışık ürünü fazla parlatır ve göz alan bir görüntü ortaya çıkar. Bu da ürünlerinizin kalitesiz görünmesine sebep olur. Bu yüzden ışığı doğru kullanmak önemlidir.

Fotoğraflarda manken kullanılacaksa saçı ve makyajı kusursuz bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca hangi kozmetik ürünün reklamı yapılacaksa, mankende uygun bölge ön plana çıkarılmalıdır. Örneğin parfüm tanıtırken boyun, ruj tanıtırken dudak ön plana çıkarılmalıdır.

Profesyonel Kozmetik Ürün Çekimi

Kozmetik ürünlerinizin iyi bir şekilde reklamının yapılması, size çok para kazandırabilir. Profesyonel kozmetik ürün çekimi kolay değildir. Sahne dekoru, renkler, ışıklar, montajlar, kamera, manken, fotoğrafçı, stilistler derken pek çok önemli faktör göz önünde tutulmalıdır. Piyasaya kozmetik ürünler çıkarmak istiyorsanız, reklam için öncelikle bizimle mutlaka görüşmelisiniz.

Hangi Kozmetik Ürünlerin Çekimi Yapılır?

Kozmetik ürün çekiminde aklınıza her türlü ürün gelebilir. Bu ürünler şu şekilde sıralanabilir;

 • Parfümler
 • Pudralar
 • Fondötenler
 • Kremler
 • Rujlar
 • Rimeller
 • Göz farları
 • Makyaj fırçaları
 • Ojeler

Bunlar kozmetik ürün tanıtımında kullanılan ürün çeşitleridir. Siz de bizim firmamızı tercih ederek dilediğiniz ürünün çekimini yaptırabilirsiniz. En profesyonel hizmeti en uygun fiyatlara sunuyoruz. Siz de bizi tercih edin ve profesyonel fotoğrafçılık hizmeti alın.

Parfümler

Parfümler belki de en çok reklamı yapılan ürünlerdir. Parfüm tek başına da çekilebilir mankenle de çekilebilir. Parfüm tam sıkılırken, arka fonda sadece siyah kullanarak çekilirse, ortaya mükemmel bir görüntü çıkar. Parfüm ürünleri bir mankenle birlikte de çekilebilir. Manken tam parfümü sıkarken çekilirse, parfümün reklamı tam anlamıyla yapılmış olur. Siz de firmamıza gelerek en profesyonel parfüm çekimleri için hizmet alabilirsiniz.

Pudralar Ve Fondötenler

Aydınlık bir arka plan seçilmelidir. Pudralar tozuyan malzemeler olduğundan, bir fırça ile pudra tozuturken çekilebilir. Fondöten ise, beyaz arka plana damlatılarak çekilirse etkili bir görüntü yaratılabilir. Ten ürünlerinin reklamı bu şekilde yapılır.

Kremler

Kremlerin reklamını yapmak için genelde manken kullanılır. Manken eline ve yüzüne krem sürerken fotoğrafı çekilebilir.

Rujlar

Rengarenk rujlar kullanılarak çekim yapılmalıdır. Ön planda dudaklar olmalıdır. Rujlu dudak izlerini arka fonda göstererek harika bir ruj reklamı yapılabilir. Ruj çekiminde önemli olan renk tonlarıdır. Rujların kendi renginin birebir aynı tonunun gösterilmesi gerekir ve çözünürlük çok önemlidir.

Rimeller Ve Göz Farları

Ön planda gözler olmalıdır. Renkli göz farları yine arka plana koyularak gösterilebilir. Fırçayla darbeler vurularak bırakılan iz çekilebilir. Renkli göz farlarında ve rimellerde arka plan beyaz tercih edilir. Beyaz haricinde yine açık renk tonları tercih edilebilir.

Makyaj Fırçaları

Allık, pudra, fondöten ve göz farı fırçaları reklamı yapılırken ürünle birlikte reklamı yapılır ancak ön planda fırçalar olur.

Ojeler

Yine beyaz arka fon tercih edilir ve ojelerin renkleri beyaz fon üzerinde gösterilir. Profesyonel kozmetik ürün çekimi için bizim firmamızı mutlaka tercih etmelisiniz. Alanında profesyonel fotoğrafçılarımız sayesinde en güzel reklamlar sizin olacak.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar