RANDEVU ALIN
İç Giyim Ürün Çekimi
9 Kasım 2022
İç Giyim Ürün Çekimi

Günümüzde online alışveriş sitelerinin yaygınlaşmasıyla beraber insanlar artık kolay ve rahat bir şekilde her yerden alışveriş yapma imkanı elde etmiştir. Özellikle iç giyim satışında büyük artış söz konusu olmuş olup artarak devam ediyor. İç giyim ürün çekimi bazı denenmesi yasak olan ürünler için mankenler aracılığıyla sergilenmesi kullanıcılara bu ürünler hakkında fikir verir.

İç Giyim Ürün Çekimi Nedir?

Ürünleri göstererek pazarlamanın en iyi yolu fotoğraf çekimidir. Tüketicilerin ihtiyaç duyduğu iç giyim ürünlerini tercih etmesine ve karar vermesini sağlayan görsellere iç giyim ürün çekimi diyebiliriz. Online olarak alışveriş yapan tüketicilerin yaklaşık %93'ü görselleri dikkatli bir şekilde incelemelerinden sonra sipariş vermektedir. Kaliteli görseller sayesinde müşteriler aynı zamanda web sitesinde daha fazla kalması satış oranlarını da doğrudan etkiler.

İç Giyim Ürün Çekimin E-Ticarete Etkisi

İnsanlar estetiğe ve görsellere çok önem veren canlılar olarak bilinir. Satın almak ve görmek istedikleri her şeyin estetik açıdan iyi güzelliklere sahip olması karar vermesinde etkili oluyor. Bu durumu web siteler açısından oldukça önemli olmaktadır. Çünkü e-ticaret web sitelerine giren tüketicilerin dikkatleri ilk olarak sitede yer alan görselleri ve fotoğrafları çeker. Eğer sitede dikkat çeken fotoğraflar yoksa veya hoş değilse tüketicilerde bir önyargı oluşabilir.

Fotoğraf Stüdyolarından İç Giyim Ürün Çekimi Tüyoları

E-ticarete birçok ürünün görseli olduğu gibi iç giyim ürünlerine ait fotoğrafların yer alması tüketicilere kolaylık sağlıyor. Tüketiciler fotoğraflar sayesinde satın alacakları ürünleri canlı gibi görebilirler. Fotoğraflar aracılığıyla tüketiciye net bir şekilde sunulan ürünlerin satışı daha kolay olmaktadır. Bundan dolayı ürün fotoğrafçılığı e-ticaret sektöründe önemli bir yeri bulunuyor. Profesyonel olarak bu işi yapan stüdyolar ise bazı tavsiyeleri bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kontrast seçenekleri,
  • Dijital vagon,
  • Fimeks

Bu yöntemler sayesinden çekilen ürün fotoğrafları ürünlerin daha net bir şekilde görünmesini sağlıyor. Detaylı iç giyim ürün fotoğrafları dikkat çekilen noktaların ön plana çıkarılabilir.

Kontrast Seçenekleri

E-ticaret ürünlerinde hedef kitlenin gözünden bakılması için bazı detayların ve açıların doğru açıdan aktarılması çok önemli olmaktadır. Özellikle iç giyim ürünlerin fotoğrafları diğer ürün fotoğraflarından farklı olarak birçok açıdan bakma şansı vermelidir. İç giyim ürünleri teknolojik fotoğraf makineleri renk ve dokuları daha çok iyi yansıtılıyor. Ayrıca ürün sayfalarının tasarımı ve uygun fonların seçimi beraber hedef kitlenin ilgisini çeken fotoğraflara yer verilmelidir:

Dijital Vagon

İç giyim ürünleri daha özel olması nedeniyle online olarak mağazalarda satılması için fotoğraflarının çekilmesi gerekir. Görselliğin çok önemli olduğu bu dönemde hemen her ürün farklı sitelerde satışı yapılıyor. Kaliteli bir biçimde çekilen iç giyim ürün fotoğrafları satış konusunda rakiplerinin önünde geçme imkanını da sağlıyor.

Filmeks

İç giyim ürünlerinde satışı yapılan ürünün karakterine göre setup kurulması fotoğrafların herkese ulaşmasını sağlamaktadır. Ürünlerin ön plana çıkan yönlerini kompozisyon, imaj çekimleri ve kampanyalarla kullanıcılara ancak görseller sayesinde olur. Teknik açıdan kullanılacak makine, ışık ve kameralar ile kadın kullanıcılara iç giyim ürünlerini satın almasına yardımcı olunabilir.

İç Giyim Ürün Çekim Fotoğrafları Nasıl Olmalı?

İç giyim fotoğraflarının flu yani bulanık bir görüntüye sahip olmaması gerekmektedir. Çünkü net olmayan bir fotoğraf ürünün tam olarak anlaşılmasına engel olmaktadır. Bundan dolayı iç giyim ürünlerine ait fotoğraflarının net bir şekilde olması için kameranın doğru bir açıyla ayarlanması gerekiyor. Ünün fotoğraflarının doğru bir ışık ile çekilmesi de oldukça önemlidir. Karanlık veya gereğinden fazla bir ışıklı bir ortamda çekilen fotoğraf tüketicilere net bir görüntü vermez.

Ürün Fotoğraflarında Kullanılan Objeler

Ürün fotoğrafları düz bir arka planda çekileceği gibi daha estetik olması için farklı arka fonlar ve objeler kullanılabilir. Ürünü tamamlayacak objelere yer verilerek kullanıcıların tüm dikkatleri ürünler üzerine çekilebilir. İç giyim ürün çekimi esnasında uyumlu objeler sayesinde üründen daha fazla verim alınmasını sağlar.

Profesyonel İç Giyim Ürün Çekimi İçin Kamera Seçimi

Ürün fotoğraflarından alınması gereken kalite ve profesyonellik için yüksek çözünürlüğe sahip kameralara ihtiyaç duyulmaktadır. Profesyonel fotoğraf makinelerinin sahip olduğu ayarları ile şık fotoğraflar çekmek mümkün hale gelmiştir.

Hedeflerinize Profesyonel Fotoğraf Çekimi İle Ulaşın

Yaşam tarzları ve zevkler iç giyim fotoğraf çekimi üzerinde etkili olduğu gibi satışların artmasına sağlamaktadır. İyi çekilmiş bir iç giyim ürün fotoğraf sayesinde insanlar o ürünü üzerinde hayal etmelerini hissettirir. Deneyimli fotoğrafçıların iç giyim ürünlerini farklı açıdan yansıtacak bakış açısıyla çektiği fotoğraflar ürünleri daha iyi şekilde göstermektedir. Günümüzde online olarak ürün satan işletmeler iç giyim ürünlerinin daha profesyonel bir şekilde tanıtılması için iç giyim fotoğraf çekim hizmeti almaktadır.

İç Giyim Ürün Fotoğrafı Çekim Fiyatları

Ürün fotoğraf çekiminde kritik aşamalardan biri olan fiyat ürünlere göre değişebilmektedir. Ürün çekiminde tek bir fiyat söz konusu olmamaktadır. Fotoğraf çekim fiyatlarını ürünün sınıfı, durumu ve çekim süresi önemli ölçüde etkiliyor. Fotoğraflardan gereken verimin alınması için iyi bir fotoğraf firması ile anlaşılması fayda sağlayacaktır. Fotoğraf çekmeden önce ürünün detaylı bir şekilde bilgiler fotoğrafçıyla paylaşılması gerekir. Sonuç olarak kaliteli iç giyim fotoğrafları müşterilerin web sitesinde daha fazla süre kalmasını sağladığı gibi aynı zamanda satış oranlarının daha çok artmasını da sağlar.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar