RANDEVU ALIN
Gözlük Ürün Çekimi
9 Kasım 2022
Gözlük Ürün Çekimi

E-ticaret üzerinden satış yapan birçok işletme tarafından tercih edilen ürün fotoğraf çekimi son zamanlarda ilgi duyulan bir alan olmuştur. Her gün dijitalleşen ortamda var olmak için gözlük ürün çekimi ile müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Yapılan alışverişlerde müşterilerinin ürünler hakkında daha fazla detay sahibi olması adına müşterilerimize hitap eden fotoğraf çekimi yapıyoruz.

Ürün Çekimi Nedir?

Ürün fotoğrafları, firmaların ve kurumların ürettiği ürünlerin tanıtımı içi çekilen fotoğraflar olarak biliniyor. Temel amaç, reklamlara destek olmak üzere ürünlerin online olarak tanıtılmasına olanak sunmaktır. Özellikle ürün hakkında müşteri üzerinde olumlu bir izlenim bırakmanın yolu olarak görsellere dayanarak profesyonel çekimler yapılmaktadır. Günümüzde ürün fotoğrafları sayesinde bulunan şehirde ve ülkede bulunmayan bir ürünü başka web sitesinden araştırarak alışveriş yapma imkanınız bulunuyor.

Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Kaliteli ve şık bir ürün fotoğraf çekiminin yapılabilmesi için bazı olmazsa olmaz şartlar bulunuyor. Öncelikle homojen bir fotoğraf çekim ortamı sağlanarak fotoğraf çekimine başlanabilir. Beyaz fon ve 5500 kelvin renk sıcaklığı fotoğrafların daha güzel çekilmesini sağlar. Günümüzde iyi ürün fotoğraflarını kötülerden en önemli özellik hiç kuşkusuz arka plan rengi olmaktadır. Ürün çekimleri kullanılan makine ve ekipmanlar kadar ustalık isteyen bir iş olarak da ön plana çıkıyor.

En Karizmatik Gözlük Fotoğrafları

Kıyafetlerin tamamlayıcısı olan ve vazgeçilmez aksesuarlar arasında yer alan gözlüklerin insanların hayatında önemli bir yeri vardır. Neredeyse he mevsim kullanılan gözlüklerin kıyafetlerle uyumu da oldukça önemlidir. Müşterilerimizin farklı gözlük çeşitleri arasından seçim yapılması konusunda ürün fotoğrafları etkili oluyor.

İlgi Çekici Gözlük Çekimleri

Dünyada bulunan birçok marka yetenekli ve yaratıcı moda fotoğrafları ile çalışmaktadır. İlginç ve ufku geniş moda tasarımcıları oluşturduğu kompozisyonlar insanları daha çok satın almaya teşvik eder. Özellikle ilginç bir biçimde çekilen farklı gözlük ürün çekim türleri şunlardır.

  • Portre çekimleri,
  • Uyumlu makyaj,
  • Sokak fotoğrafları,
  • Yaratıcılık,
  • Duygu yaratmak,
  • Sınırları zorlamak,

Firmalar yukarıda yer alan fikirler sayesinde çekilen ürün fotoğraflar web sitelerinde paylaşarak müşterilerinin kolayca alışveriş yapmalarını sağlıyor. Bu şekilde yapılan ürün çekimleri tüketicileri daha kolay satın almaya teşvik eder.

Portre Çekimleri

Gözlük ve takı çekimlerinde en çok yararlanılan bir yöntem olan portre çekiminde hem modelin hem de gözlüğün daha iyi görünmesini sağlıyor. Güzel veya yakışıklı bir modelin bakışları ve duruşu sayesinde satın almayı sağlayan fotoğraflar çekilmektedir.

Uyumlu Makyaj

Takı ve gözlük fotoğraflarında yapılan makyajın önemi oldukça fazladır. Yakın portre çekimlerinde modelin ön plana çıktığı gibi ürün de daha çok göz önünde bulunuyor. Gözlük ürün çekimlerinin kusursuz olması adına modellerinde makyaj tonlarıyla bir kontrast oluşturulması gerekir.

Sokak Fotoğrafları

Gözlük çekimlerimizde kullanmış olduğumuz sokak tarzı ürünlerimizi daha çok ön plana çıkarıyor. Tercih edilen modeller sayesinde doğal pozlar yakalayarak müşterilerimizin tarzlarına dokunuyoruz.

Yaratıcılık

Gözlük ve takı çekimlerinde sıradan pozlar yerine yaratıcılığa bağlı farklı konseptlerde çekilen pozlar insanları daha çok etkiliyor. Seyahat, tarihi mekanlar ve kalabalık ortamlarda çekilen gözlük ürün çekimleri ürün seçiminde ilham kaynağı oluyor.

Duygu Yaratmak

Gözlük çekimlerinde potansiyel duygulara hitap eden fotoğraflar daha çok ilgi çekiyor. Gözlük çekimlerimizde tutku ve aşk gibi duygulara daha fazla yer vererek romantik bir ortam yakalıyoruz. Bu duygularla ürünlerimizin fotoğraflarını inceleyerek ihtiyacınız olan gözlükleri seçebilirsiniz.

Sınırları Zorlamak

Gözlük ürün çekimleri son yıllarda sınırları zorlayan bir alan olmuştur. Stüdyo ışık sistemleri sayesinde gözlük çekimlerine farklı bir boyut kazandırmaktadır. Ürünlerimizin tanıtımı için sınırları aşan bir çekim yapmaktayız. Bu husus ürünlerimiz ön plana çıkardığı gibi müşterilerimiz de memnun ediyor.

Çözünürlüğü Yüksek Gözlük Fotoğrafları

Gözlük ürün çekimi ürünlerin pazarlanmasında önemli bir payı bulunuyor. Öncelikle yüksek çözünürlüğe sahip gözlük ürün fotoğraflarımız sayesinde müşterilerimiz ürünlere daha fazla göz atarlar. Önemsenmemiş ve dikkat edilmeden çekilen fotoğraflar müşterilerin de ilgisiniz çekemez. Her zaman farkını ortaya koyan ve kaliteli ekipmanlar ile çekilmiş profesyonel gözlük fotoğrafları tercihleri oldukça etkiliyor. Yapılan çekimler sayesinde aynı zamanda markalar daha ön plana çıkartarak pazar hacmini de artırır.

Son Teknoloji Fotoğraf Çekimleri

Son yıllarda teknolojideki gelişmelerle beraber hayatımızın her alanında değişiklikler meydan geliyor. Özellikle 360 derece interaktif ürün fotoğrafları, özel tasarım makineler sayesinde farklı çözümler üretilmektedir. Yapay zeka yazılım yöntemleri sayesinde istenilen her açıdan canlı renklerle yüksek nitelikte çekimler yapılıyor. Detaylı bir şekilde incelenebilen ve müşterilerin ilgisini çeken fotoğraflar dijital platformlarda daha çok yer almaya devam ediyor. Yeni nesil fotoğrafçılık sayesinde ürünleri her açıdan inceleme imkanı yakalanmaktadır. Özellikle e-ticaret sitelerinde ürün tanıtımlarının daha ön plana çıkararak müşterilerin satın alma kararları olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Gözlük Ürün Çekiminde E-Katalog Oluşturma

Firmalar ürünlerin tanıtımı için e-ticaret web sitelerine ihtiyaç duyduğu bulut tabanlı e-katalog hizmetlerine de ihtiyacı bulunmaktadır. İnternet yazılımları sayesinde yüzlerce tasarım seçenekleri arasında istenilen fotoğraflar seçilebilir. Fotoğraf galerisinde yer alan ürün fotoğrafların e-katalog sayesinde dijital ortamlarda paylaşılarak müşterilerin beğenisine sunulabilir:

Gözlük Fotoğraf Çekim Fiyatları

Gözlük fotoğraf çekimi günümüzde modern ve gelişmiş stüdyolarda yapılmaktadır. Stüdyoda çekimi yapılan bir ürün için belli bir tutar ödenmektedir. 3 poz şeklinde gözlük fotoğraf çekimi için yaklaşık 100 liralık bir tutar ödeniyor.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar