RANDEVU ALIN
Çanta Ürün Çekimi
9 Kasım 2022
Çanta Ürün Çekimi

Günlük hayatta çanta kullanımı insanlarının kişiliğini yansıttığı gibi aynı zamanda işleri kolaylaştırmada ve dağınıklığı önemli ölçüde azaltıyor. Bundan dolayı insanların çanta seçiminde dikkatli bir biçimde araştırma yapması gerekiyor. Firmalar özellikle e-ticaret platformlarında ürünlerini müşterilerine göstermek ve rekabet etmek için çanta ürün çekiminden yararlanıyor. Kaliteli ve göz alıcı fotoğraflar sayesinde ürünler müşterilere daha rahat ulaştırılabilir ve pazar hacmini artırabilirsiniz.

Çanta Ürün Çekimi Nedir?

Özel olarak hazırlanmış prodüksiyonlarda renk, aydınlatma sistemleri sayesinde ürünlerin fiziksel özelliklerini ön plan çıkaran çekimlere çanta ürün çekimi diyebiliriz. Günümüzde deri ve kumaş gibi malzemelerden üretilen çantaların tüm detaylarını doğru ışık yöntemi ile birebir görsellere aktarmak mümkün hale gelmiştir. Online satış alanlarında başarılı olmak için ancak eşsiz ve yüksek kaliteli çanta çekimi ulaşılabilir. Dünyada yapılan araştırmalara göre de online satış yapan firmaların büyük çoğunluğu ürün çekimi konusunda kaliteli fotoğraflara büyük önem verdikleri kanıtlanmıştır.

Çanta Çekimi Yapmak İçin İpuçları

Kadınların görür görmez karşı koyamadığı aksesuarların başında hiç kuşkusuz çanta geliyor. E-ticaret web sitelerinde ve başka platformlarda pazarlanan çantaları gören kadınlar hemen satın almak isterler. Çantalara bu denli bir ilginin olması yetenekli ellerden çıkan profesyonel fotoğraf kareleri olmasıdır. Çantalar artık kadınlar için değil de erkekler için laptop çantaları, okul çantaları, kamera çantaları ve seyahat çantaları olarak da üretiliyor. Böyle geniş bir satış yelpazesine sahip çantaların fotoğrafları ile rakiplerinden sıyrılmak istenler için şu önerilere dikkat etmeleri gerekir.

  • Eşit aydınlatmalara yer vermek,
  • Detaylara yer vermek,
  • Yansımaların önüne geçmek,
  • Dış mekanlarda çekimlere yer vermek,
  • Mevsimlere göre çekim yapmak,
  • 360 dereceye göre çekim yapmak,

Yukarıda yer alan öneriler sayesinde sizlerde farklı açıdan çekim yapılmış ürün fotoğraflarına sahip olabilirsiniz. Etkileyici çanta fotoğrafları ile müşterileriniz daha çok çekebilirsiniz.

Eşit Aydınlatmalara Yer Vermek

Ürün çekimlerinde aydınlatma oldukça önemli bir husustur. Fotoğraf çekimi yapılırken ürünün her tarafına eşit miktarda ışık düşmesi çantanın detaylarını ön plana çıkartır. Stüdyo ortamında çekilecek çanta fotoğrafları için ürünün ışıklara göre doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Detaylara Yer Vermek

Çanta fotoğraf çekimi yapılırken ürün tüm detayların ön plana çıkması için her açı doğru bir şekilde değerlendirilmelidir. Çantanın iç-dış bölümleri, kemeri, cepleri ve diğer detaylara yakın planda fotoğraflanması oldukça önemlidir. Çanta ürün çekimleri daha çok e-ticaret sitelerinde kullanıldığı için müşterilere tüm ayrıntılarının verilmesi gerekir.

Yansımaların Önüne Geçmek

Çantalar farklı malzemelerden üretildiği için fotoğraf çekimleri sayesinde bazı yansımalar ortaya çıkabilir. Deri ve rugan çantalarda ışığı yansıtarak parlamalara neden olabilir. Bundan dolayı bu yansımaların önüne geçmek adına yansımayı alacak filtrelerin kullanılması gerekir.

Dış Mekanlarda Çekimlere Yer Vermek

Çanta fotoğrafları stüdyo ortamında veya dış ortamında çekilerek farklı tarzlarda kareler yakalanabilir. Konsept denilen çekimlerde özellikle sokak, kafe, ofis, bar ve sosyal ortamlarda çanta çekimlerin yapılması müşteriler tarafından hoş karşılanır.

Mevsimlere Göre Çekim Yapmak

Kadınlar kış mevsiminde kötü hava koşullarından dolayı çantalara daha çok rağbet ederler. Kış mevsiminde eşyaların saklanması ve iş hayatında önemli bir parça olması nedeniyle konsept çekimleri daha fazla etki uyandırır.

360 Dereceye Göre Çekim Yapmak

Ürün fotoğrafları ürünlerin her açıdan yansıtılması oldukça önemli bir durumdur. Fotoğraf çekim teknikleri arasında yer alan yarım küresel, silindirik, 4 kare çekimi, tam kare çekimi ve 360 derece çekimleri deneyerek istenilen özellikte kareler yakalayabilirsiniz. Bu teknikler sayesinde çanta hakkında detaylı bilgiler sunmuş olursunuz. E-ticaret ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan çanta fotoğraflarında ne kadar detay varsa o kadar başarılı olunur.

Çanta Çekimi ve Renk Yönetimi

Profesyonel ürün çekimlerinde dikkat edilecek önemli faktörlerden birisi de doğru renk seçimidir. Doğru bir biçimde ayarı yapılmayan çanta çekimi bir bilgisayar ortamında düzenlemeler yapılırsa bile farklı monitörlerde farklı bir şekilde olabilir. Tüketicilerin e-ticaret ve basılı kataloglar üzerinden seçmesi nedeniyle çanta çekim görselinin kaliteli olması ciddi anlamada önem taşır. Çantanın renginden dokusuna kadar tüm ayrıntıların ve renklerin karşı tarafa hissettirilmesi gerekir.

Çanta Fotoğraf Çekiminde Sıra dışı Bir Stil

Çanta ürün çekiminin profesyonel makineler ile yapılması fotoğrafların ön plana çıkmasını sağlar. Dikkat çeken bir görüntü yakalanması için ürün çekimlerinde tüm ayrıntı ve tasarımların yakalanması oldukça önemlidir. Çantalarda bulunan kemer, püskül ve fermuar gibi ayrıntılarının doğru bir şekilde konumlandırılması satışların daha çok artmasını sağlar. Firmalar e-ticaret sitelerini ziyaret eden müşterilerinin tamamına hitap edecek fotoğraflara yer vererek satıcı kimliği ile diğer firmaların önüne geçebilir. Profesyonel ve sıra dışı bir biçimde çekilen çanta fotoğrafları ile işlem hacmini kat kat artırır.

Çanta Ürün Çekimi Konusunda Dikkat Edilecek Hususlar

Çanta ürün çekimi için gerekli ekipmanların olması ve bir takım kurallara uyulması ürün fotoğrafının kalitesini artırır. Özellikle ortam ışığı ayarlanarak doğru bir açıdan çekim yapılması için fotoğraf çekim ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Ancak profesyonel bir biçimde yapılan mükemmel çekimler sayesinde pazarlama kalitesi artırmak mümkündür. Çanta çekimlerinde insanların zevkini ön plana çıkarmak için ve pazarlamanı artması için ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. Çantada yer alan ayırt edici özelliklerine kadar inen fotoğraf çekimi

ürünü daha cazip gelmesi sağlanır.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar