RANDEVU ALIN
Kravat Ürün Çekimi
9 Kasım 2022
Kravat Ürün Çekimi

Farklı takımlarla uyumlu olabilecek olan kravat modellerinin her birini net şekilde fotoğraflamak, ürünü satın alacak olan kişinin doğru fikirlere sahip olmasına olanak tanır. Aynı zamanda ürünü tanımak isteyen kişilerin de daha net fikirlere sahip olabilmesi için doğru ve net fotoğraflama gereklidir. Bundan dolayı Kravat ürün çekimi sırasında dikkatli olunacak pek çok nokta vardır. Bu noktalara dikkat edildiğinde ise gerçeği ile birebir fotoğraflama mümkün hale gelebilecektir.

Ürünü Öne Çıkarın

Kombinde ve genel olarak çekim yapılan alanda kravatın ön planda olması son derece önemlidir. Öne çıkacak ürünün diğerlerinden daha gösterişli, daha göze çarpıcı olması gerekir. Bunu sağlamak içinse ışıktan, renklerin tonlamasından, etraftaki objelerden ya da kombinin kendisinden yararlanmak mümkündür. Bir kombinde ya da genel olarak alanda kravatı öne çıkarmak için onu göz alıcı şekilde sergilemek; ürünün kendisini gösterebilmek adına gereklidir.

Farklı Kombinlerde Kravatı Sergileyin

Tek bir renk ile kravatı kombinlemek, kravatın farklı renkler ile olan uyumunu ya da duruşunu gölgeler. Bu nedenle de satın alacak olan kişi için net bir fikir sahibi olunmasını engeller. Farklı renklerdeki gömleklerle ya da farklı renk kumaşlarla sergilenen kravatlar ise daha net şekilde anlaşılabilir ve bu sayede kravatın uyumlu olduğu farklı koşullar da sergilenebilir hale gelir.

Işığı Doğru Ayarlayın Kravat ürün çekimi sırasında sağlanması gereken en önemli şey, ışığın doğru ayarlanmasıdır. Fazla parlama yapılması, renklerin doğru çıkmaması, dokunun belli olmaması ya da kravatın ön planda olmaması gibi durumlarda en önemli etken ışığın doğru ayarlanmamasıdır. Bundan dolayı nitelikli bir fotoğraflama ortaya koyabilmek adına ışığın doğrudan kravat üzerinde olmaması, tüm kombine hitap etmesi, aynı zamanda da kravatın tüm detaylarını doğru şekilde açığa çıkarabilmesi gerekir.

Hatalı Çekimlerden Uzak Durun

Açıların anlaşılır olmadığı, netliğin bozulduğu, kravatın olduğu gibi anlaşılmadığı fotoğraflar çekmemeniz gerekir. Bunlar ürünü doğru şekilde tanımak isteyen kişiler için bir handikap yaratacaktır. Bu sebeple de hatalı çekimleri engellemek gerekir. Renklerin ve diğer tüm detayların doğru şekilde çıkması adına kravat ürün çekimi sırasında tüm detaylara önem vermek gerekmektedir.

Netliğe Önem Verin

Kameranın net şekilde fotoğraflaması, kravatın iyi şekilde anlaşılabilmesini sağlar. Kumaşın ne olduğu, nasıl işleme ya da detayları kravat üzerinde yer aldığı, kravatın tam olarak renginin ne olduğu gibi pek çok detay; netliğin yüksek olduğu fotoğraflar sayesinde anlaşılabilir. Bundan dolayı da fotoğrafların net bir bilgi vermesi adına net olması şarttır.

Uyumlu Tonlardan Yararlanın Kravat ürün çekimi sırasında uyumlu tonlardan yararlanılması gerekir. Bu sayede kravatın tam rengi ve modeli daha net şekilde anlaşılabilecektir. Benzer ve birbirine yakın olan tonların tercih edilmesi nedeniyle kravatın modeli, rengi ya da dokusu tam olarak anlaşılamayabilir. Bundan dolayı kravatı öne çıkarak uyumlu renkler tercih edildiğinde fotoğraflar daha anlaşılır hale gelebilir. Aynı zamanda kravatın önüne geçen renklerin kombin genelinde kullanılması, kravatın ön planda olmasını da engeller. Kombin genelinde kravattan daha keskin ve göz alıcı renkte olan obje ya da giyim ürünlerinin kullanılmaması önerilmektedir. Bu şekilde kravat göz önünde kalabilir ve diğer ürünler bunun önüne geçmemiş olur.

Doku ve Desenleri İyi Yansıtın

Tüm detayların iyi şekilde yansıtıldığı fotoğraflar, müşterilerin ürünü daha iyi tanımasını sağlar. Bundan dolayı bir ürünü tanıtırken onu tüm detayları ile anlatmak gerekir. Buradaki anlatım aracı olan görseller, ürünü iyi şekilde tanıtabilmek adına son derece detaylı olmalıdır. Her bir detay, en iyi şekilde gösterebilmelidir. Kumaşa bakan kişi adeta kumaşa dokunuyor gibi hissetmeli, dokuları yakından görebilmeli, kumaşın kalitesine dokunabilmelidir. Bu sayede kravat ürün çekimi çok daha gerçekçi bir fotoğraflama sunabilir. Dokuların, desenlerin, işleme ve benzeri tüm detayların detaylı olarak aktarılması; ürünün iyi tanınmasında etkilidir.

Modelin Kravatı Nasıl Sergilediğine Dikkat Edin

Modelin üzerinde kravatın duruşu son derece önemlidir. Her renk ya da her doku, her modelde benzer şekilde durmayabilir. Bundan dolayı da renklerin ve kumaşların yapısına göre modelde nasıl bir tonun uygun duracağına dikkat etmek gerekir. Benzer şekilde kravatın duruşunun da keskin ve öncelikli olması adına modelin duruşunun özgüvenli, net ve keskin olması önemlidir.

Kontrast Oluşturun

Aynı renkteki kravat ve üst giyim ürünlerinin çekimler sırasında bir arada tercih edilmesi, ürünün ön planda olmasını engeller. Bundan dolayı kontrast oluşturan renklerin tercihi sayesinde ürünü öne çıkarmak çok daha kolay olabilecektir. Örneğin bordo bir kravat için onunla kontrast oluşturan renkteki gömlekler yerine koyu lacivert bir gömleğin tercih edilmesi, kravatın ön planda olmasını engeller ve onun renginin de göz alıcı dokusunun da engellenmesine neden olur. Bundan dolayı kravat ürün çekimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri kontrastın sağlanabilmesidir.

Hiçbir Ögeyi Ürünün Önüne Geçirmeyin

Giyim ürünlerinin ya da dekor olarak tercih edilen objelerin kravatın önüne geçmemesi gerekir. Bu sayede kravat, öncelikli şekilde anlatılmak ve aktarılmak istenen obje haline gelebilecektir. Ortamda parlak, süslü ya da göz alıcı başka herhangi bir ürünün yer almamasına çekimler sırasında dikkat edilmelidir.

Kamerayı Sabitleyin

Net ve anlaşılır fotoğraflar çekmek adına kravat ürün çekimi sırasında kameranın sabitlenmiş olması şarttır. Sabitlenen kamera sayesinde net ve daha keskin fotoğraflar elde edilebilir. Hareket eden bir kamera, detayların da silik şekilde görünmesine sebep olur ve bu nedenle ürünü tanıtmak çok daha zor hale gelir.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar