RANDEVU ALIN
Kemer Ürün Çekimi
9 Kasım 2022
Kemer Ürün Çekimi

Kemer çekimleri sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok püf nokta mevcuttur. Farklı noktalara dikkat edildiği zaman kemerlerin çok daha göz alıcı ve kaliteli fotoğraflarını çekmek mümkün olabilecektir. Bu sayede öne çıkarılmak istenen ürün, kaliteli kombinlerde kendine yer edinebilir. Çekimler sırasında kemeri ön plana çıkarmak amacı ile kombinleri daha sade ancak kemer ile uyumlu olacak şekilde yeniden uyarlamak gerekir. Çekim tekniklerinden kombinlerin rengine kadar her detay kemerlerin ürün çekimi sırasında önemlidir. Bunlara dikkat edildiği takdirde kemerin iyi şekilde çekildiği kusursuz fotoğraflara sahip olmak ve kemeri tam anlamıyla gerçekte olduğu gibi çekmek mümkün olabilecektir.

Işığı İyi Ayarlayın

İyi şekilde ışığın ayarlanması sayesinde kemerin dokusunun, detaylarının ve genel materyalinin daha iyi şekilde anlaşılması sağlanabilir. İyi ayarlanmamış ışık nedeniyle ürün iyi şekilde anlaşılamaz ve ürünün nasıl bir modeli olduğu da pek iyi bilinemez. Kemer ürün çekimi sırasında ışığın iyi şekilde ayarlanması da bu detayların ve genel anlamda kemerin ana hatlarının anlaşılması için son derece önemlidir. Işığı çekim açılarına göre ayarlamak ve dengelemek, doğru fotoğrafları elde etmek için yardımcı olabilecektir.

Kombinleri Basit Yapın

Basit kombinler, kemer ürün çekimi sırasında gerekli olan kombinlerdir. Örneğin kontrast renkler ile oluşturulan basit kombinler, kemerlerin modellerini ya da renklerini öne çıkarmak için ideal seçimlerdir. Özellikle de uyumlu renklerin kullanıldığı basit şekilde ayarlanan kombinler, kemerlerin modellerini öne çıkarmak için son derece ideal seçimler olacaktır. Kemerin rengine ve modeline uygun şekilde farklı giyim ürünleriyle kemerlerin kombinlenmesi, basit kombinlerde kemerlerin nasıl bir hava katacağını da iyi şekilde gösterebilecektir.

Kontrast Oluşturun

Siyah bir kemer için beyaz, koyu kahverengi için krem rengi gibi pek çok farklı kontrast seçeneği mevcuttur. Farklı renk kemerler için kontrast yaratacak farklı kombinleri deneyebilirsiniz. Bu sayede kemerlerin renklerini çok daha canlı ve sert şekilde göstermeniz mümkün olabilir. Kemerin tam rengini ve modelini en iyi öne çıkarabileceğini kombinler, kontrast kombinlerdir. Bu sayede kemer ürün çekimi sırasında kemerlerin kendini öne çıkarıp farklı tonlarla olan uyumunu sergilemek mümkün hale gelir.

Kıyafetin Ön Planda Olmasına İzin Vermeyin

Renkli, süslü, kemeri kapatan kombinlerinkemer ürün çekimi sırasında kullanılması; kemerin ön planda olmasını engeller ve diğer giysilerin öne çıkmasına neden olur. Bu durumda kemerin kombindeki önemi anlaşılamaz ve kemerin modeli ve belirsiz hale gelir. Bundan dolayı kıyafetin değil kemerin ön planda olacağı kombinler yapmak, ürün çekimleri sırasında öneme sahiptir.

Detaylara Önem Verin

Kemerin detayları, derisi, kumaşı, taş ya da zımba gibi detayları, gümüş ya da farklı metal detayları ön planda olmalıdır. Detayların ön planda olması, kemerin modelinin öne çıkmasına olanak tanır. Bu sayede tanıtılacak olan ürün, en iyi şekilde tüm detayları ile sunulabilir. Kemer ürün çekimisırasında kemerin sahip olduğu tüm detayları göstermek aslında onu en iyi şekilde tanıtmak anlamına geldiği için müşterilerin de kemeri iyi şekilde tanımasına olanak tanır.

Farklı Açıları Kullanın

Kemerin iç, dış ve yan detaylarını çekmek; kemeri iyi şekilde tanımaya olanak tanır. Farklı açılardan kemeri çekmek, kemerin tüm detaylarının da iyi şekilde görünmesine olanak tanır. Bu sebeple ürünün iyi şekilde tanınması adına farklı çekim açılarını kullanmak son derece önemlidir.

Farklı Kombinlerde Yer Verin

Etek, elbise, pantolon, şort gibi farklı alt giyim ürünlerinde yer verilen tek bir model kemer; iyi şekilde tanınabilir ve farklı kombinlerde kemerin nasıl göründüğü da müşteriler tarafından bilinebilir. Farklı kombinlerde yer alan bir modelin diğer kombinlerde nasıl göründüğünü gören müşterilerin kemere dair daha fazla fikri olacağı için satın alma oranları da yükselir.

Dekoru Basit Tutun

Kemerin çevresinde yer alan dekor ürünlerinin basit ve sade tutulması gerekir. Kemerin ön planda olması, dekorun ise daha basit ve sade tutulması son derece önemlidir. Bu sayede kemer ürün çekimi sırasında kemerin ön planda olması mümkün hale gelir. Dekorun ön planda olması nedeniyle kemerin modeli tam olarak anlaşılamayabilir. Bu nedenle de dekorun kemer rengi ile uyumlu olacak şekilde sade bir dizayna sahip olması gerekmektedir.

Kamerayı Sabitleyin

Sabitlenen kamera, kemerin daha net şekilde fotoğrafının çekilebilmesine olanak tanır. Kamerayı sabitlemeden fotoğraf çektiğinizde ise tüm detaylar net şekilde çekilemeyebilir ve bundan dolayı kemerin modelinin tam şekilde anlaşılması da mümkün olmayabilir. Kameranın sabitlenerek kemerin çekilmesi önerilmektedir.

Kemerin Ön Planda Olmasını Sağlayın

Tüm detayların yanında kemerin ön planda olması gerekmektedir. Arka plandan seçilen kombine, tek başına çekilen kemerin etrafında yer alan dekor ürünlerinden zemine kadar her detay son derece önemlidir. Bu detayların her birinin ise kemeri ön plana çıkaracak nitelikte olması son derece önemlidir. Bundan dolayı kemer ürün çekimi sırasında kemerin ön planda olması gerekmektedir.

Modelin Kemeri Nasıl Sergilediğine Dikkat Edin

Kombinleri üzerinde taşıyan modelin kemeri nasıl sergilediği son derece önemlidir. Kemerin tasarımının modelde nasıl göründüğü, kombinin genelinin modele yakışıp yakışmadığı gibi pek çok detay son derece önemlidir. Bu detaylara dikkat edilerek kemerin model üzerine yeniden uyarlanması söz konusu olabilecektir. Kemer ürün çekimi sırasında bu tip detaylara dikkat edilmesi, kemerin ön planda olmasına ve aynı zamanda kemerin iyi şekilde sunulabilmesine olanak tanır.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar