RANDEVU ALIN
Kazak - Hırka Ürün Çekimi
9 Kasım 2022
Kazak - Hırka Ürün Çekimi

Kazak - hırka ürün çekimi sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok farklı nokta vardır. Bu noktalara dikkat edildiği zaman çekimi yapılacak olan kazak ya da hırkanın ön planda olması ve göze çarpması da mümkün olabilecektir.

Kombini Basit Tutun

Gösterilecek olan kazak ya da hırkanın kombininde göz alıcı takıların, çeşitli aksesuar ve farklı kıyafetlerin olması; kazak ya da hırkanın göz alıcı olmaktan çıkmasına neden olabilir. Bundan dolayı kombini basit ve sade tutmak, sergilenecek olan ürünü öne çıkarmak için eşsiz bir karar olacaktır. Renk uyumuna ve duruşa önem verilerek yapılan kombinlerde ürün kolayca öne çıkarılabilecektir.

Kamerayı Sabitlemeyi Unutmayın

Kameranın sabitlenmemesi, fotoğrafların bulanık çıkmasına neden olabilir. Modelin sabit durduğu anlarda dahi kameranın hareket etmesi, ürünün net şekilde çekilememesine neden olacağı için kameranın sabit konumda kullanılması gerekmektedir. Kazak - hırka ürün çekimisırasında kameranın sabit olmasına özellikle dikkat etmek şarttır.

Renklerin Uyumlu Olmasını Sağlayın

Renklerin birbiri ile uyumlu olduğu kombinlerde hırka ya da kazakları öne çıkarmanız çok daha kolay olacaktır. Sergilemek istediğiniz üründen daha canlı ve göz alıcı renklere sahip olan diğer ürünler ilgiyi doğrudan üzerine çekeceği için kombinlerde uyumlu olan renkleri kullanmanız önerilir.

Detaylara Odaklanın

Hırka ya da kazağın üzerinde yer alan düğme, baskı ya da nakış gibi detayları öne çıkarmanız çok önemlidir. Bu sayede ürünü daha iyi şekilde tanıtmanız mümkün olabilecektir. Detaylara odaklanarak ürünün ilgi çekici ve farklı yönlerini öne çıkarabilir, sergilenecek olan özel yanlarını fotoğraflarda daha iyi şekilde gösterebilirsiniz. Detaylar, kazak - hırka ürün çekimi sırasında son derece önemlidir. Bu sayede ürünün sahip olduğu her özellik göz önünde olabilir.

Dekorun Öne Çıkmasına İzin Vermeyin

Etrafta yer alan tabure, masa, duvar kağıdı, lamba ve benzeri ürünlerin öne çıkmasına izin vermeyin. Bir kafe ortamında, dış mekanda ya da herhangi bir dekorun yer aldığı ortamda çekim yapıyorsanız bu durumda etrafta yer alan objelerin asıl üründen daha ön planda olmasına izin vermemeniz gerekmektedir. Eğer diğer objeler ürünün önüne geçer ve onu bastırırsa bu durumda ürünün göz önüne çıkarak ilgi çekme olasılığı da düşecektir.

En iyisi sade dekora sahip olan basit bir alanda çekim yapmak ya da açık alanda arka planı buğulu bir şekilde vermektir. Dekor, kazak - hırka ürün çekimi sırasında ön planda olmaması gereken bir detaydır ancak çekilecek olan ürünü öne çıkarmak için kullanılabilir.

Modelin Ürünü Nasıl Gösterdiğine Dikkat Edin

Modelin bedenine uygun olan ürünü nasıl sergilediği son derece önemlidir. Duruş, ürünü taşıma, bedene uygunluk gibi pek çok etken bu noktada söz konusudur. Ürünü taşıyan modelin ürünü öne çıkaran pozlar vermesi gerekir. Ayrıca ürünün doğru şekilde görünebildiği, tüm detayları ile anlaşılabildiği pozlar verilmesi de son derece önemlidir. Bu sayede ürünü almak isteyen müşteriler daha doğru bir çıkarım yapabilir, ürünü tanıyarak satın alabilirler.

Ürünü İyi Sergileyin

Sergilenecek olan ürünün görselde buruşuk, tüylü ya da yıpranmış görünmemesi gerekir. Bu nedenle de kırışık ya da buruşuk görünen ürünleri öncesinde düzeltmeniz ve ütülemeniz önerilir. Benzer şekilde tüylenme olan, bozulmuş ve yıpranmış ürünler ile de çekim yapmamanız çok daha sağlıklı olacaktır. Ürünün iyi şekilde sergilenmesi adına en iyi haliyle yeni olarak sergilenmesi şarttır. kazak - hırka ürün çekimi sırasında ürünün düzgün, temiz ve aynı zamanda yeni görünmesi son derece önemlidir.

Kontrast Renklerle Dekor Sağlayın

Kazak ya da hırkanın renklerine uygun şekilde dekor sağlamak son derece önemlidir. Kontrast renklerle sağlanan dekor, kazak ya da hırkanın öne çıkmasını sağlayabilecektir. Bu teknik özellikle de siyah ve beyaz tonlarında sıklıkla kullanılır ancak her renkte bu tip kontrast renkleri kullanmak mümkündür. Bu sayede kontrast renkler yardımıyla sergilenecek olan ürünü öne çıkarmak mümkün olabilecektir.

Işığı Ayarlayın

Doğru şekilde ayarlanan ışık, bir ürünün olduğu gibi görünmesine olanak tanır. Aynı zamanda ürünün renklerinin doğru çıkması için de son derece önemli olan ışık ayarı, ürünü olduğu gibi sergilemek adına son derece önemlidir. Renklerin doğru görünmesi, detayların net şekilde çıkması ve fotoğrafların kaliteli olması için ışığın doğru şekilde ayarlanması şarttır. Kazak - hırka ürün çekimi için en önemli etkenlerden biri ışığın açısı ile rengidir.

Farklı Kombinlerde Gösterin

Kazak - hırka ürün çekimi için seçilen ürünün farklı kombinlerde sergilenmesi son derece önemlidir. Bir kazağın farklı etek ya da pantolonlarla, hırkanın farklı üst giyim ürünleri ile sergilenmesi; satın alacak kişiler için kombin önerisi olabilir. Bu sayede hangi kombinde ürünün nasıl görüneceği anlaşılabilir. Farklı kombinlerde sergilenen ürünler, ürünün satılma olasılığını arttırır ve hangi kıyafet ile nasıl duracağı hakkında müşterilere bir yol gösterir.

Farklı Açılar Yakalayın

Ürünü arkadan, önden, yandan ya da farklı açılardan göstermek; onu iyi şekilde tanıtmak anlamına gelir. Ürünü iyi şekilde tanıtabilmek de satılma olasılığını arttırır ve satış sonrasında herhangi bir şikayet alınma olasılığını azaltır çünkü ürün, olduğu gibi fotoğraflanmış olur. Her bir detayın farklı açılardan fotoğraflanması sayesinde ürünü olduğu gibi tanıtmak da mümkün olabilecektir. Çekimler sırasında kamera açılarını değiştirmek ve detayları farklı yönleri ile fotoğraflamak bundan dolayı önemlidir.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar