RANDEVU ALIN
Tesettür Ürün Çekimi
9 Kasım 2022
Tesettür Ürün Çekimi

Fotoğraf çekimi profesyonel bir işlemdir. Firmamızda çalıştığımız ekibimiz tamamen profesyonel kadrodan oluşmaktadır. Tesettür giyim çok tercih edilen bir giyim tarzı olduğu için ürünlerinizin çekimlerini bizim yapmamız halinde gerek satışlarınızda gerekse markanızın prestijinin ne kadar arttığını göreceksiniz. Öncelikle tesettür ürün çekiminin püf noktalarını bilen bir ekip olarak bunlardan size bahsedelim.

Tesettür Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir ?

Tesettür fotoğrafçılığı ürün fotoğrafçılığının bir dalıdır. Zahmetlidir ve özveri gerekir. Sebebi ürünü çekerken gerekli ışığı ayarlamak, mankenden gereken pozu almak önemli unsurlardır. Özellikle çekilen pozlar e-ticaret için kullanılacaksa daha da önem taşır. Çünkü müşterilerin fotoğraflara bakarak karar verir. Hepsi bir araya gelince uzman bilgisi gerekir ve biz bu uzmanlığa sahibiz.

Filtre Kullanmamak Gerekir

Her ne kadar sosyal medyada bulunan fotoğraflar da filtre kullanılsa da biz kullanmamayı tercih ediyoruz. Sebebi, filtre kullanımı ürünün orijinal halini bozar ve ürün olduğu gibi gözükmez. Böyle olunca geri dönüşler olumlu olmaz. Biz filtre yerine tesettür ürün çekiminde doğru ışık kullanmaya özen gösteriyoruz.

Arka Planda Teknik Kullanımı

Bazı çekimlerde arka planı bulanık hale getiren teknikler kullanılır. Bu teknikleri kullanmamızdaki amaç ürünü ön plana çıkarmaktır. Bu şekilde de fotoğrafa bakan kişi sadece ürüne odaklanması sağlanır. Ürün satışında bu ayrıntı önemlidir. İsteğe göre bir çok tekniği kullanacak kapasitede personelimiz ve yeterli ekipmanımız mevcuttur.

Yakın Çekim

Özellikle öne çıkarmak istediğiniz bir tesettür ürününüz varsa macro yani yakın plan çekim yapabiliriz. Yakın plan çekimin avantajı ürünü sunacağınız müşterileriniz üründe göremedikleri ayrıntıları rahat bir şekilde görme imkanı bulurlar. Örneğin tesettür bluzda güzel bir broş detayı varsa müşteriye özellikle göstermek isterseniz bunu en güzel şekilde yapabiliriz.

Işık Kaynağının Önemi

Tesettür ürün çekiminde tüm ürün çekimlerinde olduğu gibi ışığa çok dikkat etmek gerekir. Ürüne tek bir ışık kaynağı vermeniz gerekir. Fotoğraf çekimi yaptığınız alan güneş ışığı alıyorsa yapay ışık kaynağı kullanmak hatalı olur. Sonuç istenilen gibi olmaz. Böyle bir ortamda gölge oluşursa buna çözüm olarak yansıtıcı ekipman kullanmak gerekir.

Eğer fotoğraf çekimi yapacağınız alan güneş ışığı almıyor, kapalı bir ortam ise ışık kaynağı tek renk olmalı. Bu ortamda sarı renk ile beyaz rengi karıştırır iseniz ortaya hoş bir görünüm çıkmaz. Çekimini yaptığınız ürünün renklerinde karmaşa yaşanır.

Çekim İçin Gereken Pozisyon

Tesettür ürün tek çekilecek ise ürünün zemine düzgün olarak yerleştirilmesi gerekir. Gerekli odak mesafesini ayarlamak gerekir. Ürünün her iki tarafını baz alarak aşağı olacak şekilde 45 derecelik ışık iyi bir çekim yapılmasını sağlar. tesettür ürün çekiminde manken kullanılacak ise mankenin üzerinde bulunan parçanın ön planda olması şeklinde çekim yapmak gerekir. Tabi ki ışığa yine ekstra önem vermek gerekir.

Yansıma

Çekilen ürüne göre yansıma ayarlanır. Bu isteğe bağlı olarak kullanılan bir seçenektir. Fakat giyim ürünlerinde yansıma çokta tercih edilen bir detay değildir.

Ürün Detayları

Tesettür ürününüzün çeşidine göre fotoğraf karelerinde detaylara dikkat ediyoruz. Fotoğrafta detay demek, ayrıntılı çekim olarak adlandırılır. Böyle ayrıntılı ürün çekimlerinde makro lens kullanımı yapılır. Çekimlerimizde lens kullanımı yapıyoruz. Bu yakın mesafe çekimlerinde ürünün netleşmesine olanak veriyor. Çekimi yapılan görüntünün kalitesinde artış sağlıyor.

Gerekli Ekipman

Tesettür ürün çekimleri özen ve dikkat ister. Profesyonellik ayrıca önem taşır. Tesettür bir ürünü çekerken ürünün kalitesini, rengini, ince detaylarını göstermek gerekir. Bunu yapmaz iseniz ürün yeterli ilgiyi görmez. Bunu sağlamak için de sadece iyi bir fotoğrafçı olmanız da yeterli gelmez. En başta profesyonel fotoğraf makinesi, ışık teçhizatı, far, flaş ve daha bir çok ürüne gereklilik vardır. Biz sizin tesettür ürünlerinizin en iyi

karelerini çekmek için yeterli ekipmana fazlası ile sahibiz.

Hizmet Süresi

Fotoğraf bir sanattır. Aceleye gelen bir hizmet türü değildir. Biz firma olarak aldığımız işi en iyi kalitede sunmak istediğimiz için tesettür ürün çekimleriniz için bize başvuru yaptığınızda öncelikle bir planlama yapıyoruz. En kısa zaman diliminde, en iyi kareleri size sunmak için elimizden gelen tüm özveri ile yapılan planlama dahilinde işimize başlıyoruz. Planlama aşamasında bire bir görüşüyoruz. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak size hizmet veriyoruz.

Neden Biz

En başta söylemek gerekeni biz en son söylüyoruz. Sebebine gelince yaptığımız işler zaten bunun nedenini açıklıyor. Ürün çekimi ayrıntılarda gizlidir. Bir işi mükemmel denecek düzeyde yapabiliyor isek ayrıntıları kaçırmayıp yakaladığımız içindir. Unutmamak gerekir ki tesettür ürün çekimi tamamen ayrıntılarda gizlidir. Bu kadar geniş bir kitleye hitap eden bir giyim tercihine ait ürünleri müşterilere iyi tanıtmak lazım. En iyi tanıtım yolu şüphesiz ki görsel sanattır. Görsel sanatların en çarpıcı dalı fotoğraftır. Bir fotoğrafta neyi göstermek istiyorsanız ona odaklanmanız lazım. Ancak bu şekilde çektiğiniz kare amacına ulaşır. Fotoğrafa bakan kişi bir şey söylemenize gerek kalmadan parçayı görür. Eğer tesettür ürün çekiminde eşarbı gösterecekseniz, çekiminizi ona göre yapmalısınız. Işığı eşarba göre yansıtmalısınız. Fotoğrafa bakan kişi de direk olarak eşarba baksın ve alıcı göz ile incelesin.

Referans

Bu güne yapmış olduğumuz işler çektiğimiz kareler referansımızdır. Bizimle irtibata geçip görüşme sağladığımızda bütün referanslarımız görebilir, inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar