RANDEVU ALIN
Konsept Ürün Çekimi
Konsept Ürün Çekimi
HİZMETLERİMİZ
Konsept Ürün Çekimi

Konsept Ürün Çekimi Nedir?

Genel anlamda konsept ürün çekimi çekilmek istenen ürünün farklı cisim ve objeler ile belirli bir ahenk çerçevesinde anlamlandırılması ve öykülendirilmesi olarak tanımlanmaktadır.

Diğer taraftan yaratıcı ürün fotoğrafçılığı olarak da adlandırabileceğimiz konsept ürün çekimi, belirli bir hedef kitleye ürün ya da markanızın benzersiz olduğunu göstermek amacı ile yapılan kurgulanmış çekim olarak tanımlanabilir.

Konsept Ürün çekimi ve Fotoğrafçılığı Neden Önemlidir?

En kısa şekilde özetleyecek olursak doğru ve etkili şekilde fotoğraflanmış bir konsept ürün çekim görseli oluşturduğu algı sayesinde hedef kitle üzerinde etkili olur diyebiliriz.

Belirli bir anlam ve hikaye çerçevesinde kurgulanmış, farklı öğelerin birbiri ile oluşturduğu ahenk çerçevesinde oluşturulan konsept kavramı görsel ile görselin konu başlığı arasında sihirli bir ilişki kurmaktadır.

Konsept ürün çekim fotoğrafları genel anlamda çekimi yapılan ürün hakkında net bilgiler verir. Ürünün boyutu, şekli ve dahi rengi hakkında aydınlatıcı olduğu gibi belli bir duygu verir ve hikayelendirir ve ürünün özelliklerinin kanıtı haline gelir. Çünkü tüm insanlar önce ürünün fotoğrafına odaklanır sonra da ürün alt yazılarını ve açıklamalarını okur.

Yaratılmak istenen güçlü marka kimliği, bir yandan firmanızın temel dinamiklerini ve değerlerini belirlerken logonuzdan kullanmış olduğunuz slogana kadar önem verilmesi gerekmektedir. Bu noktada Güçlü ve albenisi olan ürün fotoğrafları marka kimliğinizi güçlü hale getirir.

Doğru kurgulanmış Konsept Ürün Çekimi Görselleri potansiyel Hedef Kitlenizi etki altına alır!

Hedef kitlenizi etki altına alıp adeta onlarla diyalog kuran profesyonel şekilde çekimi yapılmış konsept ürün görselleri özellikle internet ortamında, sosyal medya mecralarında ve basılı yayın organları ile pdf benzeri kataloglarda içeriği de zenginleştirir.

Potansiyel hedef kitlenize ilk bakışta önemli bilgiler sunmak kaydıyla kullanıcı deneyimini ve algısını şekillendirmesi bakımından da Konsept Ürün Çekim görselleri marka elçiniz olarak hizmet eder diyebiliriz.

Öte yandan, aslında görsellenen her ürüne ait malzeme, işçilik ve kalite konusunda anlatılmaya değer bir hikaye vardır. Doğru şekilde uyarlanmış, ürünün hikayesini gözler önüne seren kurgulu konsept ve yüksek çözünürlük, doğru ışık ve renk ayarlamaları yapılan teknik detaylar birleştirildiği zaman kaliteli Konsept Ürün çekimi yapılabilir demektir.

Pazarını genişletmek isteyen marka ve işletmeler için büyük önem taşıyan Konsept ürün çekim görselleri ürüne hak ettiği değeri kazandırdığı gibi markayı da desteklemektedir.

Yüksek çözünürlükle çekilmiş, belli bir kalibrasyona sahip monitörde işlenmiş olan ürün çekim fotoğrafları, web’de ve sosyal medya mecralarında kullanılması için ayrı renk yöntemleri ile işlenen profesyonel çözümlere sahibiz.

Bilinmesi gereken gerek; “Konsept Ürün Çekimi Algı Oluşturur!

Bilinmesi gereken en büyük gerçek konsept ürün çekimi görsellerinin insan zihninde algı oluşturmasıdır. Bu noktada konsept ürün çekimi sadece bir hikaye anlatmaz ya da sadece ürünün şekil ve boyut gibi kavramlarını sergilemez. Konsept Ürün görselleri ile farklı algılar oluşturulur ve istenilen noktalara dikkat çekilir.

Öyle ki insan zihninde yer alan sınırları silip atan minimalist yaklaşıma sahip, aykırılığı seven ama ilkeli duruşa sahip, bir yandan esprili öte yandan hayatın her halini gerçekçi bir bakış açısı ile hayal ederek oluşturulan konsept fotoğraflar ile kalabalıklardan sıyrılabilirsiniz.

 

Örneğin;

Sunumunu yapmak istediğiniz bir vücut nemlendiricisi ise

Kurumuş ağaç yaprakları arasına 2-3 model nemlendirici ürünü ekleyebilirsiniz!

Top şekline getirilmiş bir tenisçi spor çorabı tenis toplarının yanında algı oluşturacaktır.

Öte yandan herhangi bir kadın çorabını, fincandan dökülen kahveymiş gibiya da hediyelik paket bağcığı gibi kullanmak algıya sunmak başarılı bir çekim yapmanızı sağlayabilir.

Sözün özü çekimi yapılan ve oluşturulan konseptin konu başlığı ve görseli arasında mistik bir ilişki kurulabilir.

Ürün Hikayesi Önemlidir!

Üretilen tüm ürünlerin üretim aşamasından başlamak kaydı ile işçiliği ve kalitesini anlatacak bir hikayesi bulunmaktadır. Online olarak başarılı olmuş tüm satış kanallarında çekimi yapılan ürünün aslını yansıtmakta olan eşsiz ve yüksek kaliteli konsept sunan ürün çekimleri başarıya ulaşmaktadır.

Konsept ürün çekimleri içerdikleri önemli bilgiler ve potansiyel müşterilerin tüketici deneyimlerini şekillendiren birer marka elçileri gibi hizmet ederler diyebiliriz.

BAŞARININ ANAHTARI: YÜKSEK KALİTELİ KONSEPT ÜRÜN ÇEKİMİ

Web tasarımınızın kalitesi çoğu zaman ürünlerinizden algılanan değeri ve işletmenizin güvenirliği arasında bağ kurar. Profesyonel şekilde kurgulanıp tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak aynı zamanda kalitesi yüksek kurgulu ve doğru pozlaması yapılmış ürün fotoğraflarına sahip olup onları sergilemekten geçmektedir.

Fotoğraf işinize ve marka kimliğinize yapabileceğiniz en önemli yatırımdır. Uzmanlar, ürünlerini tanıtmak, sergilemek ya da satışını yapmak isteyen işletmeler için profesyonel şekilde çekimi yapılan ürün fotoğraflarının tıklanma ve satış oranlarını arttırdığını; bu şekilde geriye dönüşüm oranlarını misliyle yükselttiğini öte yandan marka bilinirliği ve imajını arttırdığını kabul etmektedir.

PROFESYONEL ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

Ürün çekim atölyesi olarak, kurgusu doğru bir biçimde yapılmış konsept ürün çekimleriniz için en önemli ve belirleyici özelliğin ürünü doğru bir biçimde görsele yansıtmak olduğunun bilincindeyiz. Aydınlatma ve ışık kullanımının Konsept ürün çekimini olumlu ya da olumsuz nasıl etkileyeceği tecrübelerimiz ile sabittir. Hangi ışığın hangi üründe kullanılması gerektiği profesyonellik isteyen bir iştir. Profesyonel Konsept Ürün çekiminde gerekli olan hassasiyet ve teknik detaylara sahip ekip ve ekipmanlarımızla hizmetinizdeyiz…

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Yarım Küresel Ürün Çekimi
Ürün Tanıtım Filmi
Tam Karesel Ürün Çekimi
Silindirik Ürün Çekimi
Mekan Tanıtım Filmi
Mankenli Ürün Çekimi
Kurumsal Tanıtım Filmi
Konsept Ürün Çekimi
Etkinlik Tanıtım Filmi
4 Kare Ürün Çekimi
360 Derece Ürün Çekimi