RANDEVU ALIN
360 Derece Ürün Çekimi
360 Derece Ürün Çekimi
HİZMETLERİMİZ
360 Derece Ürün Çekimi

360 derece ürün fotoğrafı nedir?

360 derece ürün fotoğraf çekimi ürünlerinizin sanal ortamda en iyi ve kolay incelenebilir şekilde aktarılmasına olanak sağlayan bir teknik olarak tanımlanabilir. Bu noktada aklınıza gelen bütün ürünler özel bir teknik sayesinde 360 derece fatoğraflanabilir. Ürünleriniz 360 derece fotoğraf çekim sistemi sayesinde önce fotoğraflanır, bilgisayara aktarım sistemi gerçekleştirilir, fotoğraf üzerinde gerekli işlemlerin yapılmasının akabinde kullanıma hazır hale getirilerek potansiyel müşterilerinizin beğenisine sunulur.

360 derece ürün fotoğrafı / fotoğrafçılığı neden önemlidir

Web sitenizi ziyaret eden pek çok insan sergilemiş olduğunuz ürünleri deneyemedikleri için ürünün fotoğraflarını incelemek ve ürünlerin detaylarına bakmak isterler. Bu noktada sadece ürünün fotoğrafını görmek yeterli olmamakta farklı bir sunuş ve çekim açısı büyük önem kazanmaktadır. Bu durumda 360 derece çekimler en büyük yardımcımız olmaktadır. Çünkü 360 derece ürün fotoğraf çekimi sadece ürünün fer bir köşesini göstermekle kalmaz potansiyel müşteri adaylarınızın ürünü sanki ellerinde tutuyor ve ona dokunuyormuş izlenimini başarıyla yaratır.

360 Derece ürün fotoğrafı nasıl çekilir ve 360 derece ürün çekimi için gerekli ekipmanlar ve çekim araçları nelerdir?

Bu soruları cevaplayabilmek için öncelikle 360 Derece Ürün Çekmek Ne Demektir sorusuna cevap vermek gerekir. En yalın ifadeyle çekimi yapılan ürünlerin her açısının görünebileceği şekilde web sitelerine aktarımının yapılabildiği bir fotoğraf çekim tekniğidir diyebiliriz. Bu çekim tekniğinde özel bir sistem dahilinde fotoğraflanan ürünler 360 derecesi ele alınacak şekilde her açıdan fotoğraflanmaktadır. Bu fotoğraflama tekniğinde fotoğraf makinesi kesinlikle hareket ettirilmez bunun yerine döner bir platform üzerine konumlandırılan ürün hareket ettirilir ve her açıdan ürünün fotoğrafları çekilir.

Çekim sonrası firmaların isteklerine göre ürün çekimi esnasında 24 – 36 – 48 – 72 kare olacak şekilde çekimler gerçekleştirilir. Çekimler sonrası yapılan pozlamalar bilgisayar ortamına aktarılarak gerekli görsel dokunuşlar gerçekleştirilerek fotoğraflar kullanıma hazır hale getirilir. Web sitesine yapılan yüklemeler sonrası ortaya müşterinin ilgisini çeken ürün hakkında detaylı bilgi alabileceği kendisini yönlendirip alışveriş yapmasını sağlayan görseller ortaya çıkar.

İlgi çekici 360 Derece Ürün Fotoğrafı Çekmek İçin Hangi Ekipmanlar Gereklidir?

Sahip olduğunuz herhangi bir fotoğraf makinesi ile siz de 360 derece ürün fotoğrafı çekebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi Manuel modda kullanmanız sizin için yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken husus çekim 360 derece fotoğraf çekimi esnasında fotoğraf makinenizin tüm ayarlarının sabit kalması gerektiğidir. Özellikle tercihinizi başta Canon EOS 1200D ve CanonRebel T2i gibi makinelerden yana kullanabilecekken; Nikon D750, Canon EF-S 18-135mm IS Lens, 50mm f/1.8, 24-105 F4 ya da  85mm f/1.2 lens sizin için uygun seçeneklerden olacaktır.

Fotoğraf makinesi haricinde ihtiyacınız olan ekipmanlara göz atacak olursak,

Fotoğraf makinesi dışında ihtiyaç duyacağınız ekipmanlar şunlar olacak:360 derece ürün fotoğrafı çekmek için bir tripod (3 ayak), sürekli bir ışık kaynağı ve olmazsa olmazınız olan 360 pleksiglas dönerli platform ihtiyacınızı rahatlıkla görecektir.

Arka fon bu işin olmazsa olmaz ekipmanlardandır. Çekimi yapılacak olan ürün gamına göre farklı tonlarda fonlar kullanabilirsiniz.

360 derece ürün çekiminin olmazsa olması ise tetikleyicidir. Özellikle denklanşöre dokunduğunuz zaman sallanma olmaması için tetikleyici kullanmak 1. Şarttır.

Özellikli ışık ayakları, farklı boyutlarda hazırlanmış softboxlar, çekime uygun çekim masası, pozometre ve paraflaşlar ihtiyaç duyacağınız diğer ekipmanlar olarak ön plana çıkar. Beyaz ayarının yapılabilmesi ve renk dengesinin sağlanabilmesi için ColorChecker edinmeniz de gerekmektedir.

Profesyonel Hizmetlerimizden Yararlanın

Ürün Çekim Atölyesi olarak satışını yapmakta olduğunuz ya da düşündüğününüz ürünlerinizin çekimlerini kendi profesyonel stüdyomuzda çekiyoruz. Bunun haricinde sizin de görebilmeniz için sistemimizi sizlerin dilediği yere konumlandırıp çekimleri sizlerin göreceği şekilde ayarlama kolaylığını da siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Yine sizlerin isteklerine göre çekimlerimizi 24-36-48-72 kare şeklinde yapıyor ve sizlere sunuyoruz. Tüketiciye etkileyen ve güven veren masaüstü bilgisayarlarda, laptop ve tabletlerin yanı sıra telefonlarda sorunsuz şekilde çalışan etkileyici görsellere sahip olmak için bizlere mesaj atmanız ya da aramanız yeterli olacaktır.

 
Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Yarım Küresel Ürün Çekimi
Ürün Tanıtım Filmi
Tam Karesel Ürün Çekimi
Silindirik Ürün Çekimi
Mekan Tanıtım Filmi
Mankenli Ürün Çekimi
Kurumsal Tanıtım Filmi
Konsept Ürün Çekimi
Etkinlik Tanıtım Filmi
4 Kare Ürün Çekimi
360 Derece Ürün Çekimi